Csuklósbusz Creative Commons License 2017.08.29 0 0 24375

Falfűtést csak akkor ha van külső rendes hőszigetelésed. Egy teljesen lehűlt 60 centis falat amúgy nehéz lenne felfűteni, nem lenne az olyan jó dolog neked. Régi vertfalú háznál ezt megvalósítani.... inkább ne.

Ha ilyen dolgokat mint falfűtés akarsz akkor vegyél hozzá házat is szerintem, csak vályog ne legyen benne.

 

 

Ha olvastad MM könyvét akkor abban le is van írva hogy a vályog nem szereti ha túlságosan kiszárítják. Nos szerintem a falfűtés pont hogy szárítana rajta, nem tudom hogy bárki is kipróbálta volna-e a falfűtést vályogházban. Vagyis senki nem tudja milyen következményekkel járna. 

Igaz én nem értek sem a falfűtéshez, és nem olvastam a könyvet sem, csak a weboldalt, de én ezt logikázom ki.


Meg amúgy is, minden ház más és más. De nagyon zsákbamacska dolog ez, szopóroller jut nekem erről eszembe. 

 

Én a helyedben letennék a falfűtésről, ha beválna akkor is drágán üzemelne, nem vályogházra találták azt ki.

 

Tetess klímát, gázkonvektort, fűtőpanelt.., radiátort stb stb, de a falat ne bántsd. 

 

Ha a falad jó és jó rajta a vakolat akkor azt semmiképp nem bántanám. Ha jó volt 100 évig utánna is jólesz.

 

De ha most szétvésed, bele a falfűtés cső, vagy falfűtés vezeték, utánna visszavakolod, az a vakolat már vagy jó lesz, vagy nemlesz és leválik, de ha extra hőingást és kitudja milyen nedvességháztartást eredményező fűtésrendszered üzemelteted, az jelentősen megdobja az esélyét annak hogy szétreped, potyog majd a vakolat stb.
Aztán a falba befúró majd falfűtés vezetéked kettérágó egerekről nem is beszélve....

A falfűtés felárából inkább fesd le a tetőgerendákat szu és tűzálló festékkel, több örömöd lesz benne mint a falfűtésben. :-)
De képek a házról esetleg? Előtte, utánna?
Mindenesetre ha megvalósítod akkor várjuk a képeket meg a tapasztalatokat majd.

Előzmény: gerikapitány (24373)