Imre549 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 17567

Némely esetben kizárásos alapon is kideríthető, akár több mint 99%-ra. 

 

Amennyiben az elsőszülött keresztneve pl. megegyezik azzal a személlyel, aki később magáénak ismeri, és a házasság után a többi immáron törvényes (akár 6-8) utód keresztneve eltérő az apjukétól ÉS az összes testvér (beleértve a "törvénytelent" is) születése között nagyjából hasonló (pl. 2-3 évnyi) időintervallum telt el, akkor szerintem nincs kérdés. Bár a 2. kritérium kevésbé mérvadó, mint az első. (Lehet, éppen gyűjtötte a pénzt a házasodásra, ezért picivel ott több). Mivel féltestvérek között már lehet azonos k.név, így az apa pl. Molnár Józsefként ignorálhatná, hogy a neje azelőtt már szült gyermeket, akit Józsinak hívnak, ezért a férj tekintetében egy saját Molnár Józsefet is létrehozhatnának a mostanra már nejének számító asszonnyal, az ismeretlen apától származó József pedig az anyja v.nevével élne. Ilyet is láttam, ott születésnél nem is ismerte el senki magáénak, és az időkülönbség is nagyobb volt.

 

Ilyeneknél általában véve tehát pont a vele azonos elsőszülötti k.névvel, és az elismeréssel nyomatékosítja az illető, hogy az a gyermek bizony az ő eredménye, nevét is viseli. Csak épp a szociális hierarchiában elfoglalt jelenlegi kedvezőtlen helyzetéből adódóan nincs még elég anyagi kerete házasságot kötni, vagy már egyszerűen nem bírt várni... Egy-két tini cselédlány kényszerhelyzetét leszámítva és az akkori kevésbé szekularizált társadalmat figyelembe véve a legtöbb társadalmi körben nem volt jellemző az alkalmi nemi élet (sűrűn vagy még ritkán sem) cserélt partnerekkel.

 

Nekem ez a konzekvenciám.

Előzmény: M62 165 (17563)