Hullik a narancs Creative Commons License 2017.08.27 -1 0 77

Tisztelt egykori és jelenlegi egyetemi hallgatók! A Debreceni Egyetem 2013. július 1. óta már nem a tudomány temploma. 2013. július 1. óta ugyanis a Debreceni Egyetemnek nincs modern, európai értelemben vett rektora csak fideszes helytartója, aki pozíciójában nem az Egyetemet, hanem saját és üzletcsoportja gyors meggazdagodásának szempontjait képviseli és hatalmánál fogva mindent és mindenkit eltapos, ami és aki az útjában áll. De mit is várunk attól a „rektortól”, akinek éne teljességgel nélkülözi a demokratikus értékeken nyugvó modern európai szemléletet? Mit várunk attól a „rektortól”, akit 3 pályázó közül a legkevesebb támogatást kapva, párttámogatással neveztek ki? Szilvássy Zoltán „rektor” esetében a legnagyobb baj az, hogy lötyög rajta a rektori palást. Meggazdagodni és karriert csinálni jött Debrecenbe, amihez szakmai adottsága nem volt, ezt pártámogatással próbálja azóta is elérni. Üzlet- és párttársaival az embereken végzett gyógyszerkipróbálásokon gazdagodnak meg. Aljas maffiaszerű eszközökkel a legkegyetlenebb szakmai és személyi döntéseket hajtja végre. A kicsinyes és tehetségtelen emberekre jellemző bosszúval szakmai karriereket tesz tönkre és jól működő, nemzetközi viszonylatban is ismert és elismert szervezeti egységeket zár be, hogy azokat szakmailag teljesen alkalmatlan fideszes pártfogoltjai, üzlettársai (pl. Várkonyi István) kezébe játsza át. Kiszolgáltatott, szolgalelkű embereken keresztül irányít, mint pl. Édes István, Mátyus László vagy Balla György, utóbbi az a bizonyos PhD hallgató nélküli akadémikus, KK orvosigazgató, aki pártvonalon minden címet és kitüntetést bezsebel, de ennek természetesen ára van. Mivel az utasításokat Szilvássy Zoltán pártvonalon kapja a szenátus ezen szégyenteljes „putyin díszpinty” döntése sem meglepő, és az sem lesz az, ha a közvélemény és a hazai ill. nemzetközi mértékadó szakmai közösség széles körű tiltakozására a „rektornak” egyetlen egy válasza sem lesz. A „putyin ügy” tehát „csak” a jéghegy csúcsa. A döntést megszavazó szenátusi tagok méltatlanná váltak feladataik további ellátására. Én már 2013. július 1. óta nem vagyok büszke arra, hogy a Debreceni Egyetem hallgatója és oktatója voltam.