elvont2 Creative Commons License 2017.08.27 0 0 63535

A napokban jártam be az AK Vésztő és Mezőtúr közötti szakaszát és alabbi problémákkal szembesültem. Nem tudom kinek kellene jelezni így gondoltam leírom ide:

  • az MTSZ oldalán rosszul van fent a szakasz itinerje (Mezőtúr - Szandazug - Pásztózug - Balai-híd - Túrkeddi-híd) én aki még sosem jártam erre csak pislogtam hogy máris a Balai-hídnál járok (Ecsegfalva felől) miközben a korábban nem keresztezte az útvonalamat híd... rá is gúgliztam hogy mi van most akkor, de nem jöttem rá, a Tuhun pedig nem volt feltüntetve a híd neve) A titokra csak másnap derűlt fény amikor folytattam az utam és a Túrkeddi-hidat érintettem. Megtévesztő és a kilométer adatokat nem tudom mettől meddig adja meg az oldal.
  • A Balai-hídtól kék négyzet turista út vezet a buszpályaudvarra, tuhun nincs jelölve.
  • Mezőtúron kék négyzet turista út vezet a vasútállomásra, tuhun nincs jelölve.
  • A túzokrezervátumtól Ecsegfalva felé, az aszfaltos szakasz után a régi vasúti töltéshez vezető út és maga a töltésen vezető útvonal járhatatlan! Hatalmas dzsindzsa és rengeteg kidőlt fa, esetleg a szántóföldön lehet bukdácsolni. Ez 2-3 kilóméteres szakasz erősen karbantartásra szorul.