Zozi79 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 252

Erre a klasszikus hozzászólásra ebben a klasszikus topikban azóta emlékeztem, amióta először elolvastam; talán nem is 17, de max. 15 éve... És milyen okosnak tűnt, ahogy pontosít: nem sarkkutatók, hanem katonák a 2. vh-ban.

 

És akkor most ennyi évvel ezután kiderül, hogy mégsem.

 

Szánhúzó emberek voltak egy játékfilmből!

 

Fb-ről:

 

"....A deltaszárnyú gép egy Avro 698 Vulcan VX777 prototipus az '57-es brit Farnborough International Air Show-ról. Az alacsonyan elhúzó gép egy MIG 19-es,a Szovjet Hadsereg valamelyik 50-es évek vége felé megrendezett Tushinói légiparádéjáról. A havas hegység a Himalája az 1953-as The Conquest of Everest című dokumentumfilből való (Edmund Hillary,Tenzig Norgay). A szánhúzó emberek az 1948-as 'Scott Of The Antarctic' című játékfilmből valók. A visszanéző szánhúzó Bowers Hadnagy (Reginald Beckwith), Scott kapitánynak (John Mills)mondja hogy "Aye-aye Sir"(értettem uram). A lánctalpas ami egy 1955-ös Tucker 743 Double-drive Sno-cat,és a hóviharban vontatott teher szállítmány,az 1959-es Antarctic Crossing című dokumentumfilmből valók ami az 1955-58-as Brit-Új Zélandi, déli sarki expedíciót (Commonwealth Trans-Antarctic Expedition) mutatja be Edmund Hillary-vel és Vivian Fuchs-szal. Vulkánkitörés a Vezúv kitörése. Az űrfelvételek a Rosette és a Helix nebulákat mutatják.


Zene,Tom Dissevelt és Kid Baltan(Dick Raaijmakers):Song Of The Second Moon(2. változat),1957-ből..."

 

(Forrás: ApolloEight Genesis)

Előzmény: Syrax (2)