krezga Creative Commons License 2017.08.19 0 0 32314

Sziasztok!

 

Még egészen új vagyok a témában, ezért szeretnék kérdezni egy-két dolgot. Jelenleg úgy ami a kezem ügyébe kerül, azt elrakom :), de főként az angol és a magyar érmék érdekelnek. Ti hogyan vezetitek a "leltárotokat"? Én jelenleg az en.numista.com oldalt használom. Itt is szoktam beazonosítani az érméimet, de tervezem majd a Standard World Catalog beszerzését is. Hogyan tároljátok az érméket? Jelenleg lefűzős albumlapokba rendezem őket, bár igazán értékes dolgaim még nincsenek. A másik, hogy honnét érdemes beszerezni őket? E-bay-t nézegetek főleg egyelőre (itt is olyan oldalak aukcióit, akik amúgy is numizmatikával foglalkoznak, nehogy átverjenek nagyon :) ) (magyar oldalak annyira nem jönnek szóba, mert ritkán járok haza). Még érdekelnek a régebbi pénzek is (középkor, ókor stb...), nagyon szépnek találom őket, csak félek, hogy hamisítványokba futok bele, ezért ilyen dolgokba még nem mertem belevágni. Gondolom idővel az ember észreveszi a hamisítványt, de így az elején mire érdemes figyelni?