kivancsi253 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 42484

Sziasztok. Sokat írtatok, el vagyok maradva...

 

Nem lettek kisnyuszik nálunk. Viszont Borzi ásott egy szuper-fantasztikus, kb. 4-4,5 m (!!!) hosszú kacskaringós járatot, legalábbis eddig sikerült kiásni ill. benyúlni bottal... a kifutóban kezdődik, de átmegy a kerítés alatt a kertbe, és a vége (ha ugyan) kb. 50-70 centi mélységben van. Aztán elkezdte behordani a szalmát a másik ólból, úgyhogy becsuktuk a helyére és most izgatottan várjuk a fejleményeket. Azóta a kedvenc fialóládájában fekszik, ahogyan máskor is, egy marék szalma társaságában. A hasa nem tűnik nagynak, a potenciális apukák pedig 31 nappal ezelőtt már a hűtőben várták sorsukat... ki tudja, talán csak álvemhes, vagy főpróbát tart?

 

A fülatkát, szőratkát én is étolajjal kezeltem. Többször kell lekezelni, mint az erősebb szerekkel, de egyébként teljesen hatásos az is. A vastagabb felrakódásokat fültisztító pálcikával törölgettem le apránként, miután az olaj feláztatta. A dolog lényege az, hogy az atkaféléknek (rüh, kullancs, madártetűatka stb.) viszonylag kezdetleges légzőszervük van, amit az olaj eldugít, és így megfulladnak. Lehet, hogy a különböző fajta olajok nem egyformán gyorsan/erősen hatnak, de megfelelő mennyiségben és gyakorisággal használva bármelyik jó. Kinek mi vált be, használja azt.