zöldeskékek Creative Commons License 2017.08.15 0 1 4059

Ja hogy cs. ház ! Akkor a 32 Amp-nek semmi akadálya. Meg kell kérvényezni és kb. 15 eft -ét megcsinálják. Az egy háztartásra bőven elég.

 Meg kell venni azt a házat... ha tetszik, kipróbálni, belakni majd jöhet a korszerűsítés,  ami egy  hatalmas terület.

 Az un. átvezetékezés csak egy kicsi szelete.

 A fűtésre és főzésre van bőven a villanynál lényegesen olcsóbb energia. Ott a gázkonvektorok. Igaz nem a leggazdaságosabbak, de megvannak ,strapabírók elnyűhetetlenek.

 A melegvíz a problémás ahogy látom. Villanybojler, de lehet van is olyan.

 Vissza erre az 'átvezetékezésre'. jó bevétel a villanyszerelőknek. Nem biztos hogy indokolt.  A vezetékrendszernél általában a kötések  azok amik  néha kérdésesek. Azokat nem árt megvizsgálni.

 Vettem én is több használt lakást... mindig azzal kezdték, hogy át kell vezetékelni. Mondtam azt majd én döntöm el.

 Általában két tendencia van. Az egyik, hogy bizonyos fogyasztók csökkenő teljesítményűek.... elektronika , energiatakarékos fényforrások stb., mások pedig nőnel... pl. mosogató gép   elketromos tűzhely. Na e szerint kell a rendszert is kiépíteni... ill. a fogyasztáshoz igazítani.

 Én úgy igazítottam, hogy  külön áramkör a nagyfogyasztóknak  és oké.

  Van 32 Amp és amiről beszéltem 25 Amp és bőven elég.

 De tűzhelyt,  fűtést erről üzemeltetni eszembe sem jut.

 A jövő egyértelműen a gázkazán a konvektorok helyett és az fog már melegvízet is termelni neked.

Előzmény: Gyusz_i (4058)