Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.08.14 0 2 141513

Hasonlóan jártam én is amikor az egyik havernál a 17m hosszú L alakű teraszt építettük újjá. A régi terasz faoszlopait megette ez időjárás, a szarufái girbe gurba megvetemedett gerendákból voltak. a terasz másik része meg elrozsdásodott vasoszlopokon állt. Találtam olyan szarufát is amelyen át lehetett már nézni akkora részen ki volt rágva a fa. Mi lebontottuk a teraszt és a ház szarufájába csapoltam bele az új szarufákat. Egy kb 4 m-es szakaszon viszont itt sem volt talpszelemen, a födém gerendái voltak kiengedve és a háztető szarufái ezekhez kapcsolódott. Na itt elég nagy bajban voltam, hogy hogyan is oldjam meg a terasz betoldást. Végül azt a megoldást találtam ki, hogy lebontottuk a háztető széléről egy méteres sávban a cserepet, egy nagy gerendát betoltam a padlásra majd beforgattam a főfal fölé és csináltam rá függőleges oszlopokat kiátlózva a szarufákhoz. Ezzel tehermentesítettem a ház födém gerendáinak a végeit így már meg lehetett bontani azt is a betoldáshoz. Ez egy mini fedélszék lett kb fél m magas oszlopokkal.

 

A terasz másik részén ahol vasoszlopokon volt a terasz teteje, ott úgy cseréltem ki a vasoszlopokat fa oszlopokra, hogy a cserepet sem szedtük le. Azon a részen szerencsére jók voltak a szarufák is meg a lécezés is. A terasz szélén lévő szarufát megemeltem a cserepekkel együtt kb 1 cm-ert ékeléses teknikával  közbenső oszlopokkal, majd ekkor már ki lehetett cserélni a vasoszlopot faoszlopra. 

 

A terasz hátsó része ahol a vasoszlopokat kellett cserélni

 

Itt jól látszik a tető megbontásakor, hogy a háznak nincs talpszelemene. 

 

Így lett betoldva a terasz szarufái

Itt jól látszik, hogy a hátsó terasz gerendái eltérnek mert azokat meghagytuk. 

 

A kész vázszerkezet kívülről

 

Belül egy íves lambéria borítást készítettem ami szerintem nagyon jól néz ki.

 

 

 

Előzmény: BigFic (141506)