Jani71 Creative Commons License 2017.08.11 0 1 2326

Szélsőségesen kései oltásnál lehet esélyem, hogy legalább az első két rügyig megfásodik a vessző

és beérik a rügy? Mondanám, hogy zöldbe fás volt, de az időpont miatt ez már szinte fásba fás.

Szóval zöld volt még, de némelyik kezdett fásodni. Egyáltalán nem a kívánt 'géles' állag volt...

Hűtőzött, a tél második felében szedett anyag volt a nemes, most július 30-án oltottam. :-)

Amolyan kármentő akció, csak hogy ne menjen a kukába (ha már így eltrehánykodtam...).

Van olyan, amelyik mellékrügye szépen megindult és zöld, tehát van rá esély, hogy jó lesz.

A fő rügyek minden esetben megindultak, majd megálltak a hűtőzés során, ezek kivétel nélkül

mind leszáradtak. De ahol mellékrügy is van, úgy tűnik, még lehet belőle valami. Nagyon jó lenne!!

Ha biológiailag és tapasztalat alapján nézem, akkor tulajdonképpen talán elég ha valamennyi rész

rendesen meg tud fásodni, valamilyen rejtett rügyről akár még vessző is fejlődhet jövőre.

Talán nem feltétlenül kell világos rügy, de nyilván annak örülnék a legjobban... :-)

Ja, és a slusszpoén: sima, bolti kifliszacskóból vágott szalag volt a kötözőanyag...

Van jobb is, de most kifejezetten kíváncsi voltam rá, hogy mennyire tud működni. Jelentem, OK!