ívfény Creative Commons License 2017.07.30 -5 0 44047

pont azért vannak fentartásaim, mert próbáltam, nem is egyet! több motorba is tettem belőlük. sima öntvény gyűrűk, krom bevonattal!, amíg a króm tartja magát a gyűrű felületén, addig okés, de ahogy krom lekopik, a gyűrű is hamar kopik aztán. vannak ugyan, a belcordéknak jobb minőségű gyűrűik is, amiket úgy árulnak, hogy nagyobb fordulatú motorokba valók, de azok olyan árban, vannak, mint mondjuk japán gyűrűk, így inkább azt veszek ott biztosabbra lehet menni . az, hogy te az aixamodba kb 4 éve használod a belcord gyűrűt, nem jelent semmit, mert, lehet, csak pár ezer km futott a gép a 4 év alatt. egy valamire való gyűrű, legalább 50 000-et ki kell bírjon, egy nem hordósra kopott hengerben! még a mopedautónál is! annak idején, mikor itt kérdezgettem, hogy menyit bírnak ezek a belcord gyűrűk senki nem adott kielégítő választ, most én azt tudom mondani, hogy, eddig 2 visszajelzés alapján, focs motoroknál, az egyik kb 8000-et ment el, majd kezdte enni az olajat, a kopott gyűrű miatt,  a másik kb 10 000-et, majd gyürűtörés miatt, megállt a motor. persze ami 10000-et futott és eltört a gyűrű, nem feltétlen a gyűrű hibája, mert, ha a dugattyú horony egyenletlenűl van kikopva, akkor a gyűrű csak bizonyos pontokon fexik fel és eltörhet a gyűrű, még egy márkásabb is, de a szétszedett motornál, a megmaradt gyűrűknél is több mm-es volt a hézag már... és nem a henger kopott meg, nagyon, hanem a gyűrű, mert meg lett mérve és egy új gyűrűhöz képest jóval vékonyabb volt már a keresztmetszete. aztán volt egy másik focs blokk, amibe nem én, de más rakott belcord gyűrűt , majd kb 6000 km, után csapágyas lett a motor és ugyan még pöccre indult, és jól ment, de a szétszedésnél, már látszott, hogy, majdnem 1 mm-es a kompresszio gyűrűk hézaga és a hengernek semmi válla nem volt, ha ez mond valamit.  szóval ez irányú tapasztalataim alapján , írtam, amiket... van belcordéknak az a "nagy fodulatú" motorokba való gyűrűje, majd lehet, veszek és rakok motorba olyat, ha lesz rá alkalmam, kíváncsi leszek, az mit bírhat? arról nincsen tapasztalat sajnos, eddig. állítólag azok teljesen, anyagukban is krómosak, nem csak felületileg.

Előzmény: kerék bandi (44046)