Mindenváró Ádám Creative Commons License 2017.07.25 0 0 141021

Köszi a hozzászólásokat, átgondolom még ezt a fordulatszám dolgot. A csapágyházat, meg a tengelyt bele, ami pont passzol ehhez a kerékhez (a motortengelyre nem való, oda esztergáltatnom kéne alkatrészt...) már tegnap összelegóztam a lomos ládából, tehát felhasználom szerintem mindenképp akár 1:1 áttétellel is, de az áttételt még meggondolom mennyi legyen... Szíjtárcsát meg tudom oldani házilag is rétegeltből.

A nagyobb fordulat biztosan hogy jobb eredményt ad, el kéne találni azt amit még kibír a kerék is és a hangja sem lesz horror. 

 

Azt tudom, hogy a porszívók pörögnek vagy 30 ezret, de azokban csak 10 cm átmérőjű a kerék és alig pár mm magas.

 

Valahol mintha már láttam is volna videót az elszívód készítéséről korábban...

Ha megvannak a méreteid, az segítene. Egyelőre csak collos méretezésű rajzot találtam 16 collos kerékhez.

 

Ezen az alábbi linken 2-3 lóerőket írnak 16 collos kerékhez, tehát nagyon is valószínű hogy karcsú lesz ez a moci, de az első próbákig el lehet vele menni aztán meglátom mi lesz, mennyire melegszik. Ha kell, veszek majd rá egy három fázisú motort.

 

http://www.billpentz.com/woodworking/cyclone/blower.cfm#impeller_sizing

Sajna csak bogarászom, nem vagyok jó angolból (sem) .

Előzmény: Törölt nick (141020)