Ákoss76 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 140647

Azt hiszem megfogadtam mindent amit mondtál, noha nem ismerlek de szakértőként és normálisan Te álltál a kérdéseimhez! Mivel ez volt az első utunk, ezért nem akartam messze menni, így esett a szállás kiválasztása Rijekára. Alap, ugyanakkor teljesen berendezett, ill. gyönyörűen felújított, erkélyes, tengerre néző csendes apartmanra. Gyerekkel jó volt, mert nyugodtan tudott pihenni Ő is. Mivel az elhelyezkedése jó, üzletek voltak a közelben és a tanácsodat megfogadva a közeli Moscenicka Draga -t választottuk strandolásra. Nem tudom mit írhatnék róla, ezt látni kell! Kavicsos strandot akartam mindenképpen, sár nélkül, tisztán. Opatija gyönyörű volt, köszönöm utólag ezt a tippet is! Leírhatatlan a Lungomare, az Angiolina, a szubtrópusi környezet, a pálmák, a minden, szóval köszi még egyszer!!!

 

 


/Ui.: Rokonoktól indultam, a határtól kb.100km-re volt a start. A kijutás Rijekába egyszerűnek tűnt elméletben, de a zágrábi gyűrű körüli építkezés meg két baleset rögtön megduplázta a menetidőt. A kapuknál kb. 10 perc volt a várakozás, hazafelé nulla, választhattam a zöld kapuk közül. Nem saját autóval mentem, személyit néztek. Letenyénél keltem át, pályán, nem volt fárasztó, jól autózható, szép autópályákkal találkoztam. Határátkelésnél a reggel kilenc órát választottam, mivel gondoltam mindenki ezt az időpontot kerüli. A parti utak szépen autózhatók, a turisták nem figyelik a padkákat, gyakran kiesnek az út közepére, figyelni kell. Fennakadást az öbölben egy pillanatra csak Medveja -nal tapasztaltam, gondolom az autóskemping miatt. /

Előzmény: Traveller00 (140226)