Tocy92 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 15122

Aki esetleg felidézné, hogy milyen volt Ivosev hármasban, egy lassan hatéves meccse Szegeden: https://www.youtube.com/watch?v=WYAFeeqHAcg&t=551s

 

Nekem az egész szezon legjobban várt kérdése, hogy vele mi lesz, tényleg tudunk-e big ballt játszani három ilyen magassal, illetve főleg hogy védekezésben ezt hogyan is gondoljuk. Amellett hogy akár Ivosevet, akár Hendleint a mai amerikai hármasok (akik ugye sokszor alapvetően kettesek) meg fogják verni egy-egyben, nagyobb gondnak érzem, hogy labda nélkül fogják szétrohanni ezt a magas sorunkat. Azt meg még nagyobb gondnak érzem, hogy ha nem működik, semmi másunk nincs, mint hogy küldjük be valamelyik magas helyett Bakit, aztán játsszon 30-35 percet...

 

Nagyon várom, hogy Ivosev hogyan tud visszaszokni a periméterre, hogyan tudja megszokni újra, hogy mennie kell a hármasokkal hátul és hogy elöl be kell törnie, tripláznia kell - ez is kb. utoljára Szegeden ment neki jól. Elöl azért akkor is jól lehet majd szerintem használni, ha nem talál vissza a betöréseihez-dobásához, mert bármelyik hármas ellen mismatch lesz, csak hátul mit kezdünk vele, azt nem tudom...

 

Kicsit olyan ez is, hogy Dunn meg Spica jó volt itt öt éve, Ivosev meg hat éve jó volt hármasban, akkor biztosan működni fog ez 2017-ben is. Az a baj, hogy muszáj működnie, mert amíg nincs ötödik légiós, vagy még egy akárki mezőnyposztra, addig ez van és nincs más opció...