Törölt nick Creative Commons License 2017.07.07 0 1 20586

Szervusz Gabesz740102!

 

Találtam egy  - a Te problémádhoz hasonló, a táppénz tekintetében - cikket (A hrportal.hu.-n 5 hónapja jelent meg):

 

"2016-ban megtörtént a komplex minősítése, mely szerint jogosult vagyok a rokkantsági ellátásra. A döntés: polycystás vese és tömlős májbetegség. Egészségi állapot 28%, egészségi állapot véleményezhető 2016. dec. 16. naptól. Össz-szervezeti egészségkárosodás: 72%, minősítés D. Rehabilitálhatóság: rehabilitációs javaslat szerint Rehabilitációs javaslat: Kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható. Most jön a problémám: mivel én táppénzen vagyok (azt írták - keresőtevékenységet végez; rendszeres pénzellátásban részesül), így elutasították a kérelmem, melyben azt írták, hogy igényelhetem amennyiben a keresőtevékenységem megszűnik és csatolom a megszüntető igazolást , tartozási kivonatot, 2016-2017. évi jövedelem igazolást.

Az alábbira kell ügyelnie az ügye kapcsán.

A "2011. évi CXCI. törvény a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról" alapján:

"Megváltozott munkaképességű személyek ellátásaira jogosult az a kérelem benyújtásakor 15. életévét betöltött személy, akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű (a továbbiakban: megváltozott munkaképességű személy), és aki

a) a kérelem benyújtását megelőző

aa) 5 éven belül legalább 1095 napon át,

ab) 10 éven belül legalább 2555 napon át vagy

ac) 15 éven belül legalább 3650 napon át

a Tbj. 5. §-a szerinti biztosított volt;

b) keresőtevékenységet nem végez és

c) rendszeres pénzellátásban nem részesül."

Tehát azon a napon, amikor ellátás iránti kérelmet terjeszt elő a hatóságnál, igazolnia kell, hogy keresőtevékenységet nem végez."

Előzmény: gabesz740102 (20584)