bezsecera Creative Commons License 2017.06.30 0 1 140298

Rovinj talán a legjobb választás, ha az Isztria a cél. Nekem legalábbis a legszebb, legromantikusabb város ezen a vidéken. Nem mondom, hogy nekem Opatija, Pula vagy Porec nem tetszik, de Rovinjnak van egy különleges bája a kis dobocskára épült óvárossal. Van ott minden, ami kell. A parkolás nem feltétlenül egyszerű, az óvárostól viszonylag messze is már fizetni kell és talán nem is keveset. Mi csak látogatóba ugrottunk mindig át, a központ sosem volt itt. Úgy kibírtuk a parkolást, de ha olyan helyen van a szállás ( és nincs udvari beálló ), akkor utcán állva 7-10-12 napig már húzósabb lehet. De ezt majd esetleg leírja valaki, aki jobban tudja. Egy kollégám egyik évben itt nyaralt, nem foglalt előre, ott helyben kaptak szállást az óvárosban és augusztus volt. Pedig van tömeg itt rendesen. Szerintem biztos jól jártok vele. Egy kicsit horvátos, egy kicsit olaszos, majd meglátjátok. Én szoktam javasolni (pláne aki nem volt még ott ), hogy ha belefér ekkora kiruccanás ( 200 km oda-vissza ), ugorjon át Triesztbe, szép város, csodás főtérrel. Szippantani egy kis olasz életérzést....De ha már csak Pula és Porec belefér, akkor az is kellemes időtöltés. Mi, ha már Pula környékén vagyunk, sosem hagyjuk ki Premanturát ( picike város, pici, kellemes főtérrel ). Nem ez a látnivaló, hanem az onnan elérhető Kamenjak-fok, amely természetvédelmi terület, gyönyörű sziklás parttal, csodálatos kilátással a nyílt vízre. Körülötted pedig a természet szépségei.

Előzmény: flizi85 (140292)