Lénárt Beáta Tóth Sándor Creative Commons License 2017.06.29 0 0 8737

Üdvözlet!

 

Az alábbi szöveg olvasható a konzuli szolgálat oldalán: (2017. 06.23-i dátummal)

Felhívjuk a személygépkocsival Szerbia déli területére (Belgrád-Nis) utazók figyelmét, hogy rendkívüli körültekintéssel járjanak el útjuk során. Az utóbbi napok erőszakos cselekményeire tekintettel lehetőség szerint ne álljanak meg az autópálya pihenőkben, mert szervezett bandák garázdálkodnak a környéken. Elkövetési módszerük: betörik az álló gépkocsi ablakát és eltulajdonítják az otthagyott ingóságokat. A bent alvó, vagy ülő utasok sem jelentenek visszatartó erőt. Ezért javasoljuk, hogy csak a szükséges tankolás erejéig álljanak meg és azonnal hajtsanak tovább! Valakinek tapasztalata véleménye, aki most vagy nemrég utazott a fenti konzuli hirdetménnyel kapcsolatban?

Továbbá lenne még egy kérdésem nem találtam sehol leírva, hogy lehet-e benzint, és ha igen hány litert szabvány "kannába" bevinni szerbiába, macedóniába, görögországba? (Tudom, hogy vannak benzinkutak mindenütt, de engem megnyugtatna, ha lenne a kocsiba tartalék benzin.)

 

Véleményt választ bármi hasznos infót előre is köszönök: T:S: