Geza59a Creative Commons License 2017.06.27 0 0 76873

Először is köszönöm mindenkinek a hasznos hozzászólásokat!

 

Ksanci: A vízművekkel van folyamatban egy disputám, ezért utaltam rájuk tévesen az Elmű helyett.

 

"8 lakásos társasház építése projekt, de az áram átvezetése az alsó telekre már "túl sokba kerülne"?!"

 

Hát igen, de mivel nem vagyok szakmabeli, halvány fogalmam sincs milyen összegekről beszélünk itt.

 

 

"Nem kell külön-külön földkábel a két házrészhez."

 

Ez egy értékes infó, nekem azt mondta a szomszéd, hogy két kábelt kellene lehozni az alsó telekre.

 

 

"...de az biztos, hogy ha költsége van, akkor az a kettőtöké, nem csak az övé."

 

Miből gondolod, hogy nem csak az ő költsége lenne? Hiszen nekem van főmérő órám, arról nem tehetek, hogy a felső telken lévő villanyoszlopok neki útban vannak, meg hogy az alsó telken is kell neki komoly áram valami gépek üzemeltetéséhez. Vagy van itt valami amire én idáig nem gondoltam?

 

 

"Hacsak nem okosba' akarja megoldani valahogy az alsó telek áramellátását a felső telekről... Mert akkor érthető, miért szeretné, ha lemondanál a saját szerződésedről."

 

Konkrétan nem tudom, hogy mit értesz "okos" alatt, mivel nem vagyok szakmabeli, csak feltételezni tudom, hogy esetleg valami nem törvényes megoldásra gondolsz?

 

 

"Ráadásul ha nem vagytok jóban, akkor az osztatlan közös tulajdon miatt könnyen pokollá tehetitek egymás életét az alsó telket illetően."

 

Hát egyenlőre nincs semmi probléma, de értem mire célzol, bármikor a jövőben változhat a helyzet.

 

 

Az igazság az, hogy a fő vízmérő óráról már hasonló okok miatt lemondtam, de már bánom, és épp ezért jöttem ide tanácsért a villanyórával kapcsolatban.

 

 

 

 

Előzmény: ksanci (76871)