spike logan Creative Commons License 2017.06.23 0 2 14249

Tisztelt Fórumtársak!

 

Elnézést kérek, amiért egy időre eltűntem a fórumról. Minden jel szerint a munkálkodásom felkeltette a figyelmét számomra ismeretlen illetőknek. A lényeg, hogy feltörték az email fiókomat, amelyen keresztül erre a fórumra regisztráltam. Vannak kíváncsi emberek. Ez bárkivel megeshet, aki rakétákkal foglalkozik. Új email címmel ismét regisztrálok a régi „álnevemen”. Egy kicsit tényleg meglepődtem és átmenetileg minden ilyen tevékenységemet szüneteltettem. A YouTube-ra ismét feltöltöm a videókat, amelyeket az említett ok miatt ideiglenesen töröltem. Vannak új híreim is, amelyeket majd folyamatosan ismertetek. Mielőtt töröltem volna magam a hajtóanyag blokkok sajtolásáról kérdeztetek. Ez egy kicsit összetett folyamat, tehát érdemes részletesebben bemutatni majd. Ennek segítségével mellőzhető a veszélyes összeolvasztások, amik a cukros motorok nagy részére jellemzőek. Tavaly írtam arról, hogy nem foglalkozok cukros hajtóanyaggal, de majd ismertetem, hogyan lehet sajtolással gyártani, teljesen veszélytelenül. Elborzadok, amikor olyan videókat és képeket látok, amelyen rotyogva olvad a nitrátos cukor. Ami engem illet, továbbra is maradok az ammónium-nitrát alapanyagnál. Folytattam a fejlesztést és amikor a kísérleteket elvégeztem, majd ismertetem a szokásos módon. Már inkább a részleteket finomítom. Az összetétel lényegében nem változott. A borkősav-glikolészter plaszticizátor szükséges mennyiségét és az alkalmazásának legjobb módját még vizsgálgatom.

 

Látom, hogy egy fórumtársam már elkészített egy rakéta testet. Erről az acélcsöves (vagy bármilyen fémcsöves) megoldásról mindenképpen lebeszélném. Ujjgyakorlatnak megfelel, mint minta, de ha bármi probléma van, akkor szállnak a repeszek. Inkább javaslom az üvegszál+műgyanta alapú gyártmányokat. Sokféle holmit gyártottam már így, és tökéletesen megfelelnek a rakéta testének. Természetesen sok munka, amíg a kezdeti próbálkozásokból használható cucc jön létre, de mindenképpen megéri a fáradozást. Ha a kísérletező kedvű személy idegenkedne az üvegszövettől, akkor meg lehet kísérelni a nátronpapír+műgyanta kombinációt. Sokféle műgyanta van forgalomban, de aki nem akar utánajárni, akkor jól használható a Szupralux Gemini 2 komponensű parkettalakk+papír. Ez is nagyon szilárd anyag. Hamarosan újra felbukkanok és gyakrabban mint korábban.

 

Spike