amper_vadasz Creative Commons License 2017.06.22 0 0 29459

Robi 55-re csak annyit, a gyárinál erősebb gyújtószikrával nagyon könnyen indul. Leállítás előtt benzincsap elzár, porlasztó üresre járatva, a 25-ös keverék benzinbe használok rendszeresen ólompótlót ( benzin stabilizáló is egyben, amitől nem romlik meg ) és Fimol-2 is. Ősszel letett gép tavasszal ugyan azzal a benzinnel gond nélkül indul. A gyárinál erősebb gyújtószikra kell rá és be kell állítani a porlasztó benzinszintjét egy jól működő tűszeleppel, s varázsütésre megszűnnek az 55-ös rigolyái. Én szeretem, kezes kis gép, nem engedem leszólni. Tavasszal felezővel 130cm széles rögtörőt is használtam vele, ami a szerény 49cm3 motorjához elég nagy szó, amikor ugyan ezt az adaptert pl. a 8Le-s B&S 4T Robi 250 viszi. http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143274483&t=9097147

Szomszédomnak van RK-02 és MPM 02 is, minap megjegyezte mikor a kertet kapáltam az 55-el, milyen ügyes a felezővel a robim, hogy nem forog gyorsan a kapája, egész kezes így.

Szerintem az egyik legjobban bővíthető módosítható gép az 55-ös, a rossz híre okán szinte fillérekért lehet beszerezni, a többség igyekszik megszabadulni tőle. Nem igaz, hogy állandóan gond van vele, csak a gyerekbetegségeit kell kiküszöbölni, s hálás strapabíró ügyes gép lesz belőle.

Előzmény: Imperator23 (29444)