[nexus] Creative Commons License 2017.06.22 0 0 36687

Castrol Magnatec.

Ami a tartalék 1 literes flakonom van/volt azt itthon vettem.

Viszont egy dolog nagyon meglepett, és az a szerviz hozzáállás. Itthon nem ehhez szoktam hozzá.

Röviden: - amikor időpontot kértem (telefonon) az olajcserére, rögtön azzal kezdték a munkafelvételnél, a szokásos adatokon kívül, hogy milyen autó, a pontos típusa, alvázszám ...stb, hogy jelenleg milyen viszkozitású, és azon belül melyik gyártótól lévő olaj van autóban?  (Át is futott az agyamon, hogy ez itt biztos valami felmérés féle lehet)A következő kérdés, - Kívánom-e, hogy ugyan ezen gyártótól lévő  olaj kerüljön bele az olajcserekor vagy kérek másikat? Hordósból kérem vagy kannás kiszerelésben? Amikor ilyeneket kérdezett  a munkafelvételis,  majdnem arra gondoltam, hogy valami átverés vagy hasonlóba futottam bele. Nem szoktam hozzá itthon az ilyen kérdésekhez. Maradtam ennél a Castrolnál és a kannásnál. (amikor a szervizben a kannából öntötték az olajat az autómba akkor láttam a színét, hogy pirosas ) De ami szintén meglepett, hogy egy  órán belül átküldték a telefonomra is és az az email-emre is azokat az olajokat amikből választhattam volna ha közben  meggondolom magam. Összesen hét fajta olajgyártótól választhattam volna, és meglepetésemre ott volt közte az itthon lenézett  Mannol olaj is.

Az egyetemen az új kollégáim javasolták az Eurol olajat, többen is azt használják (prémium márkás autóikban, meg városi BMV vagy Mercedes terepjárókban) és nagyon dícsérték. Én akkor hallottam ezt a márkanevet először.

Előzmény: SLX-350 (36670)