lyuko Creative Commons License 2017.06.22 0 0 74493

Köszönöm!

Olyan egy tonnányi trágyával kényelmesen elmennek. Persze nem csak aszfalton, hanem hepehupás földúton is. Szinte naponta hozok viszek velük valamit, az MTZ-t idén talán ha ötször indítottam be. Az üzemanyag fogyasztás drasztikusan lecsökkent. :) Mifelénk már a múltévben is meg idén is traktorral, kisteherautóval közlekedni tiszta életveszély, kamerás rendőrautók jönnek mennek félóránként. :) Ha van sárga villogó a traktoron de nincs beirva a forgalmiba, bünti, ha nem használod amikor kell bünti... Itt a faluban van 50 traktor, abból minden szempontból OK, pont a tizede, öt. Például nehézpótkocsira jogsim nekem sincs, így csak magával a traktorral vagy függesztett eszközzel közlekedhetnék... Meg a permetezővel.

Szerencsére nekem minden pár száz méteren belül van, elviszik az ökrök, aztán nincs para :)

Most szegényeknek nagyon piszkos a szőrük, mert vagy két hónapja kötötten tartom őket így kénytelenek a saját trágyájukba feküdni egész éjszaka. Egyáltalán nem kapnak enni, csak amit legelnek így aztán van anyag bennük bőven... Almozhatok amennyit akarok, reggelre rémesen néznek ki. Szabadtartás jobb lenne, patyolat tiszták nem lennének akkor se, meg már kétszer is kitörtek a helyükről, szóval az  ő érdekük nehogy bajba kerüljenek, meg senkinek se hiányozna, ha egy autó elé szaladnának. Az első esetet úgy gondoltam véletlen, de a másodiknál világos lett, hogy tudatosan bontogatják unalmukban a karámot... Bürök le is tört a szava végéből egy darabot.

Előzmény: Lacibács (74492)