Kisa Creative Commons License 2017.06.21 0 0 14247

Ami nekem még rémlik a "rakétatudományból" a KNSU nem egy jó égési/nyomásparaméterekkel rendelkező hajtóanyag.

Dextróz és a szrobit sem különösebben drága.

Kisebb papírcsöves raksikat lehet préselni szárazon, de a fém motorokhoz mindig öntött szegmenseket használnak. (Legalábbis Nakka.)

 

Felejdsd el a magas hőmérsékleteket, a cukor olvadáspontja 180 fok körüli. Ez bőven túl van azon, ami biztonságos.

Ne próbáld ki!

Vannak biztonságos eljárások a szegmensek gyártására, 100-120 fok fölé még a vízben oldott hajtóanyaggal sem szabad menni.

 

Nyílt láng semmiképp nem lehet, és nagyon oda kell figyelni a helyi túlmelegedési pontokra.

Pizzasütő, homokágy, egyenletes hőmérséklet. Nem zárt helységben, legfeljebb 300 garmm, minden gyúlékony dologtól távol. Állandó kevergetés mellett és hőmérséklet figyeléssel, szemüveg, kesztyű.

 

Tűzgyújtási tilalom is van, még a tűzrakó helyeket sem szabad használni, szóval halaszd el.

 

Hidd el, kezdőként nagyon rá lehet csodálkozni kisebb-nagyobb balesetekre, hogy ezt nem gondoltam volna...

 

Nem a kedved szerettem volna elvenni, csak inkább olvass, tájékozódj. Egyelőre ne a saját ötleteid próbáld ki, hanem más bevált technikáit sajátítsd el.

Nagyon összetett hobby, aki komolyan nyomja annak sok szakmához kell elég jól értenie és ezt egybe gyúrnia.

 

 

Előzmény: bodgabo (14246)