rettiwer Creative Commons License 2017.06.18 0 1 67094

Értem és tévedtem az értékkel kapcsolatban, helyesebben elírtam. De gyanítom,hogy te is értetted tökéletesen ,hogy mit is akartam írni. De a lényeg,hogy amikor leállították vagy le akarták állítani a szmog miatt mondjuk 6-ig, a dci még simán mehet. Márpedig pl.amit télen vezettem egy ideig Scenic-et 2002-s évjárat,benzines, az simán beleesne a szórásba. Ő egyébként 6-s. Gondolom,hogy a környezetvédelmi besorolás komplex és átlagot von, h mennyire szennyezi a környezetet. Gyanítom azt gondolod,hogy az elektromos járművek nem szennyezik a levegőt.Igaz is,ámde az energia előállítása amivel működnek,fokozottan szennyez.Tehát ahol  termelődik,termelik ott szennyezi a környezetet. Másfelől pedig ha maradunk az elektromosoknál,akkor egy Teslás simán beszólhatna neked,hogy állítsd le a kocsidat mert szennyezed a környezeted? (ő is ugyan,de mint írtam,nem helyben). Továbbmegyek. Ok. megyek tömegközlekedéssel. No de meddig? Nincs mindenhol villamos,troli,hév,metro... Ahol nincs ott busz van. na jah,a buszok. Ha jól tévedek dízelek és mint dízelek,környezetszennyezők. No és gondolom te is jártál,család is járt busszal,hajóval, hovatovább repgéppel, ergo hozzájárultatok anyagilag a környezetszennyezéshez. Szóval ez egy parttalan vita mert mindenki szennyezi a környezetet. Ha nem helyben,akkor az energia előállítása során. De ezért nem kell démonizálni a dizeleket.

 

Igazad van,h nem érdekelnek a forrásteremtések a civil szervezeteknél,nem is vártam mást. De majd az 1%-od utalhatod,hátha összejön annyi,hogy vehetek egy Teslát....no nem kocsit,bakelit lemezjátszót mert annál több nem jön össze az erkölcsileg tiszta  szervezeteknek.

Előzmény: Papalac (67088)