Gillebeart Creative Commons License 2017.06.16 0 0 76683

Nem hitelesített. Nem végzek olyan tevékenységet, amihez hitelesített műszerre lenne szükségem.

Igazad van, hogy az izzókat kellett volna kivenni, de igazából lusta voltam kitekergetni őket, inkább csak lekapcsoltam a villanykapcsolóval, mivel a világítás vezetékeiben nem számítottam semmi hibára, azt nem is terveztem igazából méregetni. Elsősorban a kültérre menő vezetékezés állapota érdekelt illetve a nagyobb teljesítményű fogyasztókkal használt benti aljzatok.

Megvizsgáltam jobban az aljzatot, ahol a 4 ohmot mértem, kicsit meg volt égve a csatlakozás az egyik vezetéknél, ezt majd cserélni fogom. Megértettem, hogy multiméterrel mérve nem fogok tökéletes eredményt kapni és nem tudok minden hibát felderíteni, de ezt a megégett csatlakozást pl. szépen megmutatta, ennyi haszna már volt. Nekem ennyi elég, profi hurokellenállás mérést már nem tartom szükségesnek. Többen itt a topikban kifejtették korábban, hogy eleve ez az egész méricskélés felesleges, merthogy a gyakorlatban lakásokban nem is szoktak ilyet csinálni, így máris többet tettem mint a nagyátlag. :)

Előzmény: 2Bálint (76677)