Gyenyi Creative Commons License 2017.06.15 0 0 22277

"a bajnokság meg a mi pesszimizmusunkat (szerintem: realizmusunkat!) igazolta"

Lehet, hogy ezzel éket vágok szövetségetekbe, de míg rád néha még lehet mondani, hogy realista vagy, Manoh-t ilyesmin még nem kaptam rajta. Idén volt 3 meccsünk (Feyenoord, Schalke, Lyon), melyen csak az lehetett a panasz, hogy a nagyszerű játék, sok szép helyzet ellenére, nem nyertünk jobban. Harcostársad ilyenkor is inkább szidta, mint dicsérte a csapatot. És számára elég hamar csak az volt a kérdés, hogy meg tudjuk-e tartani a második helyet. Nem hitt ebben.

Nálad inkább az a baj, hogy szeretsz kategorikusan jósolni. Minden pontvesztésünk után kijelentetted, hogy ezzel biztos elvesztettük a bajnokságot. De legalább, amikor csökkent a hátrányunk, mintha kezdtél volna kicsit reménykedni. A reménykedés Manoh számára ismeretlen érzés. Mivel én ritkán jósolok, ebben nem volt köztünk verseny. Míg ti rendre azt mondtátok, hogy most már minden veszve, én csak azt mondtam, hogy még van remény. Már decemberben mondtam, hogy a Feyenoord az esélyes a bajnokságra. Legfeljebb hozzátettem, hogy azért remélem, hogy ennek ellenére mi leszünk a bajnokok. És ez a reményem megmaradt az utolsó fordulóig. Volt is alapja, hiszen még sok lehetőségünk volt a Feyenoord elé kerülni. Sajnos nem sikerült.

Előzmény: nj (22276)