Czimbály Creative Commons License 2017.06.14 -15 3 62884

Örülök, hogy megszólaltál/tatok.Nekem is ide kellene másolnom, hogy mitöl viszkettem/tek. Egyértelmü, mire is esküdtetek fel, tiszta sor, ahogy az is, hogy semmi esetben se vegyétek fel a jóságos nagymami szerepét! A "bizonyos fenntartásokkal, magyarán a feladathoz (!) konstruktívan közeledö ellenör" szerintem nem a "gyanakvó ellenör" szinonímája - vége rég az ´50:es éveknek :) ...de gyanakodni is lehet, söt lehet nyílvánosan is a terepen látottakról, de saját azonosító alatt, mert az MTSz égisze alatt szerintem nem szerencsés. Ha átment, minden rendben és hihetö paraméterekkel, akkor jobb ezt megtartani magunknak vagy egy sör mellett átbeszélni akár kéktúrázás közben valamelyik falusi talponálló teraszán, de ebben a formában ahogy láttam másnak is hasonóan jön le a buli. Álljunk minden füzethez hasonló fenntartásokkal, mert lehet csalni nagy, de kis tételekben is; mert ez bizony azt sugallja, hogy aki hosszabb távokat ír be, annál nem fejvakarás, hanem alapból fejvakarás a négyzeten van. A teljesítménytúrázás/terepfutás térhódításának jóvoltából a természetjárás részben ilyen irányban halad és hiszem, hogy egyre több ilyen füzet fog elbírálásra kerülni. Most, hogy ez jó vagy rossz tendencia, azt döntse el mindenki maga, de egzakt/hivatalos álláspontot nem lehet kialakítanni. Egy biztos: semmilyen esetben sem összeegyeztethetetlen a kéktúrázás szellemiségével!

 

Annak is örülök, hogy a tt:hez is konstruktívan állsz hozzá. Az általánosságban ment, vannak olyan topiklakók akik ehhez máshogy viszonyulnak, de nincs ezzel semmi baj. Pozo:val csak félig értek egyet, mert iramosabb haladás mellett is lehet rácsodálkozni a tájra és a forrásokra, lehet templomokért kitéröt tenni és azokra rácsodálkozni. Most pl. az AK:en megszaporáztam az egyhangú szakaszokat, de ugyanúgy eltöltöttem egy adag idöt Karcsán a templomot csodálva.

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (62878)