Gyarmi69 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 4

Tisztelt fórumozók.

Szeretném megosztani mindenkivel, hogy az előzőekben feltett kérdésemre sikerült megoldást találnom.

Cisco RVS4000 router valami oknál fogva elvesztette a firmware-jét.

Előzmények az előző 3 sz. hozzászólásbán. Szóval T-SYSTEM -es barátomat megzaklattam, hogy segítsen, adjon ötleteket, Ő már látott Cisco vasakat. Azt mondta hogy kezdjem az elején, látom-e az eszközt mint hálózati eszköz, ping, nem volt siker. WEb felületen az IP beírásával a router kommunikál.Kiderült, hogy ezekhez az eszközökhöz van TFTP progi amivel a firmware-t fel lehet tölteni az eszközökre. (Cisco tftp.exe) Sajnos ezzel sem ment.

A következő lépés: gépemen Firefox böngésző van, próbáljam meg másikkal. Jött a Crome, ezzel sem sikerült, előkerestem a Win 10-ben az Inernet Exploler -t hátha ez jól lesz, és lássatok csodát, a router az IP cimre reagált (192.168.1.1) ugyan úgy felajánlotta a frimware feltöltést és érdekes módon meg is csinálta. A router 4 perc motyózás után újraindult és működik. Azt nem tudom, hogy a többi böngészővel mért nem sikerült a feltöltés, de sikerült, működik. Remélem senki sem jár így mint én, de ha igen ez lehet egy kis segítség.

Köszönet, Üdv mindenkinek.