Fradista Utazó Creative Commons License 2017.06.12 0 2 106716

A Germanwings járatain az első néhány sorban nagyobb a lábtér. Ide extra díjért lehet ülni.

A menet a következő: a felszállás előtt 72 órával lehet megkezdeni az online check-int. Ekkor mindenképpen ki kell választani egy ülést. Ha "normál" ülést választasz, az díjmentes, ha nagyobb lábterűt, az 20€. Viszont a Germanwings elmérhette az igényeket, mert rendszeresen azt látom, hogy nem nagyon tolonganak az utasok a nagyobb lábterű ülésekért (amúgy nem is kell, egy másfél órás útra a normál ülés is jó mé gnekem is, pedig extrém hosszú lábaim vannak).

A vasárnap este Budapestről induló járatok nyáron garanáltan 100% kihasználtsággal mennek. Túlnyomórészt egy hétvégére Budapestre látogató német turisták (akik inkább a bulinegyedre kíváncsiak, mint a Halászbástyára), kisebbrészt kint élő és hazaugró magyarok. Pénteken délután, azaz bő két nappal a felszállás előtt a normál árú helyek már mind foglaltak voltak a gépen. Ekkor gondoltam egyet: az Eurowings/Germanwingsnél a reptéri checkin ingyenes. Úgyhogy nem checkoltam be online, hanem kimentem a reptérre kicsit előbb, beálltam a checkin-pulthoz (ketten voltak előttem), és bejelentkeztem ott. Simán kaptam egy beszállókártyát a nagyobb lábterű helyek egyikére, felár nélkül.