Jankli Creative Commons License 2017.06.11 0 0 83748

Üdv,

 

A németek kezdik komolyan venni az új szabályozást.

A mellendorfi hofban állok, tegnap du. idejött egy egyenruhás ember és közölte, h Németországban május 25-től nem lehet a kamionban tölteni a 45-ös pihit. Mondtam, tudom, de én nem 45-ösözöm, hétfőn reggel kb 43 ora után indulok. (mentem volna tegnap, de a lerakom itt van 30 km-re, 11.40-kor lezártam a napot) Ez nagy probléma - mondta ő -, menjek be a motelba, kapok kávét stb, stb. Mondtam neki, h nem szeretem a német kv-t, az általam készített jobb. OK, semmi gond, napközben kijöhetek a kamionhoz (!), főzhetek magamnak amit akarok, de aludni csak a motelban lehet.

Nem mentem.

Egy személyautóból menet közben levideózták az egész parkolót.

Kezembe nyomott egy füzetet, amiben szépen le van írva, h mire kell nagyon odafigyelni.

A bünti: a sofőrnek 500 EUR, a cégnek 1500 EUR a szabály megszegésekor.

A füzetben leírtak szerint figyelni fogják többek közt a 6 óra utáni szünetet és a munkaidő átlagát is. (48h/hét, 8h/nap.. hehe)

A 24-es pihi után a visszapótlás szerinte a 3 hét VÉGÉN kell legyen, szerintem a 3. hét végéIG kell pótolni azt.

Kedvem lett volna vitatkozni kicsit, de ennyire nem megy a német...

 

Kicsit változott a világ.. eddig arra kellett figyelnem, h mikor lesz meg a 45, most meg arra, nehogy meglegyen.

Két hét kint - egy hétvége otthon munkarendben dolgozom, igazából nem érint a dolog, csak ilyenkor van baj, ha szombaton nem tudok eleget menni.