Anita Djanko Creative Commons License 2017.06.07 0 0 4039

Kedves fórumozó villanyszerelés szakértők.

Csongrád megyében faluban örököltem egy kb 50 éves vályog házat. Szeretném ujrahuzatni az áramot mert kábelek lógnak mindenhol és egyik ismerős szerint nem szabványosak a kötések se. Dugó csak 2 helységben van. Óra,biztosítéktábla az teljesen új egy éves sincs. Van esti áram is. Az óra kívül a házon.A ház 105 m2 belső területű. Alap terület (8,5x16)136m2 (ugye 50cm es falak vannak) 10 helység van ahová lámpa kell 1nappali(2 lámpa van) 2szoba 1étkező 1konyha 1 előszoba 1WC 1fürdő 1kis közlekedő ezen kívül még kéne ugye kintre a ház 3 sarkára. Jelen pillanatban mindenhol van áram és működik a lámp is kivéve a WC az a közlekedőből lesz levágva ide uj kell. Nem tudom ezekhez kell e nyúlni vagy jók. Kb 18 konnektor kéne ebből 5ös 1 4egyes 1  2es 11 1es 5db. Ehez még 13(10db 1es 1 2es 2 3as) kapcsoló ebből is megvan ugye sok de megint nem tudom hogy maradhat vagy csere. + 1villany bolyler ha jol tudom ehez speciális vezeték kell. Kb mire számíthatok mennyibe fog kerülni? Egyéb tanács hogy mi kéne még mit érdemes még most megcsináltatni?Köszönöm a válaszokat!