Lord Kacor Creative Commons License 2017.06.07 0 1 52568

:)

Semmi gyakorlatom nem volt ebben. Állóképességi gyakorlatokat eddig bringán végeztem (3x Balaton-kör, Bp-Pozsony-Bécs stb.), de ott szendvicsekkel, útszéli krimókban kikért levesekkel, gyrosokkal/burekaszokkal és sok-sok gyümölcsös sörrel oldottam meg, mert ezeknek a lényege (a másodlagos sportértéken túl) a társaság volt...

Nem mondom, hogy soha zselét nem ettem még, de pl. az eddigi terepfutó-élményeim zömét adó Nyúlcipőboltos M távokon, meg ErdeiAndrew pár eseményén sose vittem magammal... 
Aszfaltos maratonon ettem meg tán' egyet, asszem.

Meg ez évben tavasszal a lakóhelyem körül bringás köreimen - direkt szoktatásul - eszegettem ilyesmit. De a bringa alacsonyabb pulzusos műfaj és ritka belőle a 7 órán túli időtartamú "bevetés".

Mostantól nyilván már lesz mihez képest tervezni, ez a tapasztalás legalább erre jó volt...

@barefootbushman
Ezzel az időnként a Fészes csoportban is fellángoló "ultra/nem ultra" vitával nem tudok mit kezdeni... Eddig én csak egy aszfaltos maratont futottam EVÖR (eleve 3 éve kezdtem újra a futást, a középiskolai triatlonos próbálkozásaim után 20 évvel). Ahhoz viszonyítva ez egynegyeddel több táv. De tőlem ultrácskának is lehet hívni, vagy maraton+-nak, én aztán nem sértődök meg ezen. :) 

Előzmény: rrroka (52566)