Leslie07 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 157959

3:19] Arcod verejtékével edd kenyeredet, míg vissza nem térsz a földbe, amelyből vétettél, mert por vagy, és visszatérsz a porba!"

 



Ez nem jelenti azt, hogy a lélek is a porba tér vissza.

 

Az adventista-jehovista lélektagadó misztériumot hirdetok készakarva nem veszik figyelembe,

az Isten Szavát.

 

Prédikátor 12:9És a por földdé lenne, mint azelőtt volt; a lélek pedig megtérne Istenhez, aki adta volt azt.

 


A Sátán jehovista szócsovei gyulolik az emberek lekét, ezért eltemetnék a testel egyutt.

 

Csakhogy nem lehet. Mert az embernek a léleknek a teremtoje ezt másként rendelte.

 

A lélek túléli a test elmullását. Ezt az Igaz Isten a Khrisztosz nyomatékosan kihagsúlyozta.

 

Máté 10:28És ne féljetek azoktól, akik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, aki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.

 

Igen, mivel a Sátánnak nincs hatalmában a leket megoletni, ezért a szócsoveit arra használja fel,

hogy az Isten Szavát megtagadva magát a lélek létés is tagadják. Ezzel elérik, hogy az emberek

féltsék a testuk épségét, és a haláltól való rettegés állapotában a Sátán szócsovei azzal riogassák

oket, ha nem engedelmeskednek a hamis tanításnak, akkor elpusztulnak,sot fel sem támadnak.

 

Aki azt állítja, hogy csakis a porból felépített test jelenti az emberi létet, az a Sátán szócsove,

és az Igaz Isten Szavát tagadja.

 

Az Igaz Isten cáfolja ezt a sátáni misztériumot, amellyel az adventista-jehovista szekták tévtanítói

milliókat csaptak be.

 

Ime a bizonyíték:

 

Zakariás 12:1Az Úr igéjének terhe Izráel ellen. Így szól az Úr, aki az egeket kiterjesztette, a földet fundálta, és az ember keblébe lelket alkotott:

 


Magának az ember lekének a tagadása a teremtés muvének a tagadása.

 

A Teremto az igazmondó Jób kijelentése által   pontosítja, hogy mibol is áll az ember.

 

Jób 27:3Hogy mindaddig, amíg az én lelkem én bennem van, és az Istennek lehellete van az én orromban;

4Az én ajakim nem szólnak álnokságot, és az én nyelvem nem mond csalárdságot!

 

Jób itt egyértelmuen kulon veszi a leket a lehellettol, amit az Isten az ember orrába lehelt.

 

Az igaz Isten amikor a már korábban megteremtett léleknek testet formált a fold porából, akkor lehelte

az orrába a lehelletét ,ami a szellem.

 

Dávid is kulon választja az Úrhoz intézett fohászában a testet a lélektol.

 

Zsoltárok 16:8Az Úrra néztem szüntelen; mert jobb kezem felől van, meg nem rendülök.9Azért örül az én szívem és örvendez az én lelkem; testem is biztosságban lakozik.10Mert nem hagyod lelkemet a Seolban; nem engeded, hogy a te szented rothadást lásson.

 

Nem azt mondja, hogy nem hagyod testemet a sírban, hanem azt, hogy nem hagyod lekemet a Seolban.

 

Egy másik helyen a zsoltáríró nem arra kéri az Urat, hogy a testét szabadítsa meg, hanem arra, hogy a lelkét szabadítsa meg a haláltól.8Minthogy megszabadítottad lelkemet a haláltól, szemeimet a könyhullatástól és lábamat az eséstől:

 

Zsoltárok 116:4És az Úrnak nevét segítségül hívám: Kérlek Uram, szabadítsd meg az én lelkemet!

 


Az Úr azt nem igérte meg, hogy a testunket szabadítja mega haláltól, hanem azt igérte, hogy a lekunket

nem engedi megolni.

 

Máté 10:28És ne féljetek azoktól, akik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, aki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.

 

Az ÚR azt ígéri itt, hogy a testunket nem olhetik meg? NEM

 

Azt ígéri, hogy azok, akik a testunket megolik a lekunket nem olhetik meg.

 

Kedves megtévesztett jehova tanúi. Távozzatok el a Sátán lélek tagadó tanításától!

 

2. Kor. 6: 11-18

 

FUSSATOK!FUSSATOK

 

 

Előzmény: bethsabé (157956)