Jam Clerk Creative Commons License 2017.05.18 0 0 3462

Ha nincs benne semmi, mitől lenne olyan jó hőszigetelő egy üres menekülőtér? Ha meg fölötte mégis van mondjuk egy vékonyabb tálca nikecell, akkor minek legyen fenn egy plusz elem a kaptáron, nem egyszerűbb azt a nikecellt magába a tetőbe rakni? Ha a serkentést, etetést pipás rendszerű itatóval oldja meg, szintén nem szükséges fent lennie a menekülőtérnek. Az anyabölcső tárolása sem folyamatos egész évben (én például a szaporítást is egész kerettel csináltam, azaz 2-3 bölcsős (fias)keretet a rajtuk lévő néppel együtt külön tettem, vagyis egy percig sem tároltam a bölcsőket), kivéve, ha nagyobb állományod van, és csak kevés kaptárból akarsz szétosztani jó tulajdonságú bölcsőket. Szerintem a vándorlástól eltekintve a menekülőtérnek egész évben fent lennie szükségtelen. Ha Peet sem mozog az egyetlen kaptárjával sehova, és mégsem pipással etet-itat, illetve anyabölcsőt akar tárolni ideiglenesen (nem mintha ez egy kaptárnál értelmezhető lenne), akkor szükség esetén bármikor bemehet a sufniba, és előveheti :)

Előzmény: Cirkusz01 (3459)