juhlaci Creative Commons License 2017.05.18 -1 0 6455

Nem kell beszarni! A Litenstein módszer az amikor vágnak kb. 10 cm és úgy teszik be a hálót. Ilyenkor elvághatnak idegszálakat de max. a combod felé eső részen lesz érzéketlen egy csíkban. Én 62 éves voltam amikor műtöttek de még most másfél év után is áll az öreg szerszám és nem csak pisilésnél. A doki a műtét után és a varrat szedéskor is nézte a zacskókat, hogy bevérzett e de semmi. Első műtétem volt én is fostam egy kicsit, ráadásul a doki azt ígérte, hogy laparoskopiás műtétem lesz és ha sikerül megcsinálni a bal oldalit akkor a jobb oldalra is berak egy hálót. Sajnos azt nem mondta, hogy szedjek Espumisant két nappal előtte már, hogy ne legyenek gázossak a beleim. Így elkezdték négy metszéssel a mőtétet és félő volt, hogy a vastagbél megsérül ezért kellett vágni. Ilyenkor már nem csinálják meg a másik oldalt. Nem volt egy kellemes érzés úgy ébredni, hogy a műtéti sebre rá volt téve egy homokzsák. Dél körül lébredtem, este fél kilenckor megkérdeztem az ápolónőtöl, hogy kimehetek e Wc re azt válaszolta, "hogy ha ki tud" A behajló rúdon volt egy kapaszkodó ezen felhúztam magam és majd székszakadt mindenem amikor vissza felé is az ágy közepéig be kell ülni, hogy utána be tudjak fordulni de nem haltam bele. Te sem fogsz csa kitartás! ÜDV.

Előzmény: post meridiem (6452)