bodgabo Creative Commons License 2017.05.17 0 0 14229

Szóval, újból nekigyűrkőzök.

Már egy jó ideje érdekelnek a különböző rakéták, mostanában pedig elkezdtem a tettek mezejére lépni.

Eddig angol nyelvű oldalakat nézegettem, Richard Nakka oldalán rengeteg hasznos dolgot találtam. Ezt a fórumot nemrég találtam meg, végigolvasva itt is előjött sok érdekess információ, főleg az utóbbi időkben íródott PU 

hajtóanyag téma nagyon érdekes.

Mostanában hajtóanyagokkal kísérletezek. A lőporos valamiért gyengén muzsikál, alumínium porral gyutacsnak jó. 

A cukrosak tetszenek, eddig a KNSU-val nem volt még problémám, ezt próbáltam simán összeolvasztva, 

újrakristályosítva és finom por formában tömörítve is. Utóbbi esetben "kér" egy kevés vasoxid-ot, és a "necces" 

olvasztással nem kell bajlódni. Érdekelnek még a kompozitok, bár tapasztalatom nincs még velük. Szeretném 

kipróbálni az epoxit és a PVC port mint tüzelőanyagot is. A perklorátok előállításáról egyelőre többeknek sikerült 

lebeszélnie, azzal még csak gondolati szinten foglalkozom.

Hosszabb távon viszont a hibrid hajtóművek is érdekelnek, azok már műszaki szempontból is érdekesebbek.

A képeken lévő, készülő félben lévő motor egy 53mm belső átmérőjű varrat nélküli rozsdamentes cső, 400mm hosszú hajtóanyag fér el benne. A fúvóka egyelőre egy MZ dugattyúból és egy meghibásodott radaros szintmérő kürtantennájának párosításából lett tákolva, első mérőpadi próbákhoz remélem megteszi majd.
Jó lenne valami információ arról, hogy komoly amatőr rakétákat hol és milyen feltételekkel lehet legálisan reptetni. A Nevada sivatagba nem mennék el így hirtele, de valamelyik környező országba -ha ott lehet- átmennék teljesíthető feltételek esetén.