Bibliakutató Creative Commons License 2017.05.17 0 0 157915

"ez kominukáció elsősorban gondolati és érzelmi szinten valósul meg, tehát bevillan valami"

 

Ebben igazad van. Aki ezt nem élte át, az hülyeségnek tartja. Egyszer én is átéltem egy nagyon hasonló valamit, amikor azt a témát vetettem fel, hogy vajon van-e Istennek humorérzéke és velünk emberekkel kapcsolatban használja-e. Pár perc múlva a te általad említett az érzés (vagy gondolat?) villant be olyan módon, hogy Isten mondott nekem egy viccet, ami valóban olyan elvontan vicces volt és érződött rajta a magasabb intelliencia. Ez nem a szavak szintjén történt, hanem valami megmagyarázhatatlan módon. Úgy bevillant, és teljesen személyre szóló volt, mert csak most, 20 év után írom ezt le ide, soha senkinek nem mondtam, mert lehetetlen elmondani. Talán előttem ilyen kérdést senki nem vetett fel, és bizony Isten rögrön megválaszolt. Igen, a Deus Absconditus (Ézsaiás 45:15) a "rejtőzködő Isten" megválaszolt, aki az értelem elől is rejtőzködik, mert néha egy másodperc múlva válaszol, máskor pedig válaszához egy élet sem elég. Felfoghatatlan egy Isten, az biztos. De hát milyen is legyen egy magasabb rendű intelligencia?? 

Előzmény: Törölt nick (157910)