Moró Ildikó Creative Commons License 2017.05.17 0 3 59356

Ez a helyesírási vita azért hülyeség mert ha telefonról ír, állandóan szarakodni kell az ékezetekkel, kis pici billentyűkön nyomogatni, nálam még csúsztatgatni is kell. Én mindig mondom, hogyha sms-t kell írnom, hogy úgy írok csak, ha nem kell keresgetnem állandóan az ékezeteket. Nagybetűt, pontot,vesszőt, kérdőjelet nem is írok, vagy el tudja olvasni, vagy nem. Állandóan mellé ütök, ha sietek. Nem egyedül vagyok így, már többnél láttam, sőt a fiataloknál láttam, hogy kitalálnak 2-3 betűs rövidítéseket. Annál ember legyen a talpán, aki megérti. A FB-n is, ha írásban üzenetként beszélgetünk, gyorsan akarok válaszolni, már nyomom is az entert, utána olvasom, hogy milyen hülyeséget írtam. Itthon a gépemnél nincs mikrofon, hogy beszéljünk, a mobilom hol fogja az internetet, hol nem, így marad a gyorsírás helyesírási hibákkal. Most lekopott a billentyűmről pár betű, így vakon használom őket, de nem mindig sikerrel.

Krisztián írj, gyönyörű volt az édesanyádról készített emlék videó!!! Tőlem egybe is írhatod a szavakat, majd kisilabizáljukl