Gamma Leonis Creative Commons License 2017.05.07 0 1 132264

Szombaton az Erdélyi-szigethegységben túráztam, vasárnap Pósteleken néztem körül.
A ködös erdőről a képet a Pádis-fennsíkra vezető szerpentinen lőttem. Sűrű felhő ült a hegy derekán, azon mentünk keresztül. A fennsíkon változóan felhős, napos idő volt. De nem az utolsó kárpáti sáfrányok voltak a szombat fő attrakciói, hanem az első aprócska sárga rókagombák egy melegkedvelő tölgyesben.
Birkalegelőn szegfűgombát gyűjtöttünk, gyertyános-bükkösben vadmentát és medvehagymát. (A fodros gólyaorr az egyik kedvenc tavaszi virágom.)

Kedd, péntek, vasárnap délelőtt a gyulai piacon vagyok. Ott készült rólam a kép, amint borítom ki a tövisaljagombákat. Aztán délután élőhelyi fotót is készítettem a fajról. Látod a gombákat a fiatal szilvafák között?
Pósteleken júdásfülgomba és egy kicsi csokor nyári laskagomba képviselte az ehető gombákat. Egyébként sokféle korhadékbontó van kint, főleg fán lakók. Sajnos déli tőkegombát, gévagombát, vagy csiperkéket nem találtam. Viszont a helyzet biztató. Most először éreztem idén, hogy végre gombás az "erdő".  :)