Törölt nick Creative Commons License 2017.05.02 0 0 902

sok 4 órás szalagot digiztem mostanában, nem volt semmi gond. A videó gyorsan teker, de mielőtt elérne a végére lelassul a tekerés, hogy ne sérüljön a szalag mikor elér a végére. Meglepő módon a 4.99 dollárért vett USB-s kínai digitalizáló még az LP kazikkal is elég jól boldogult régen mikor még olcsó tv kártyával digiztem 15-16 éve azokat szinte sosem sikerült rendesen sok eldobott frame és minőségromlás nélkül csak egy halom zaj lett belőle. A mechanikának mindegy milyen szalagot forgat, a sebesség állandó. Max. mint a magnóknál a fejet koszolja el a nagyon szar minőségű szalag.

 

Amivel még gondok voltak a nagyon régi szalagok, SECAM adásokról. Menüben kell átkapcsolni a videóban a Mesecam módot meg a szoftverben, amivel digitalizálok a normál Secam-dk-ra átrakni. Secamnál viszont ha csak kicsit is szarabb a jel vagy a szalag akkor nincsenek színek. Secam adás sajnos ilyen ha gyengül a jel először a színek vesznek el. Pal-nál csak torzul a kép és hangyás lesz és csak később tűnnek el a színek ahogy megfigyeltem.

Előzmény: AteszX16SZR (901)