portugéza Creative Commons License 2017.04.28 0 0 32947

Szarajevó - Podgorica jegyet tervezek venni, remélem az is rendben lesz (bosnyák online rendszert nem találtam...)

 

Nem tudok én sem boszniait. 2015 agusztusában a horvát https://getbybus.com/hr/ segítségével vettem Slavonski Brod-Szarajevó jegyet, minden rendben volt, de helyben is vehettem volna. Főszezonban Montenegró-Szerbia között nem érdemes halogatni a jegyvételt, legalább pár nappal előtte jó, ha megvan. Nem ragad senki ott, pl. Budva-Belgrád között van napi kb. 20 buszpár olyankor, de ha el kell érni valamilyen csatlakozást, nem mindegy, melyik járattal megy az ember. 

 

A Szarajevó-Podgorica útvonal, ami Focán és Scepan Poljen keresztül megy, különösen szép, azt mondják. Gondolom képben vagy, hogy Szarajevóban mindig érdemes odafigyelni, melyik buszpályaudvarról indul a járat. Az északi útvonal az Istocno-ról megy, míg Mostar felé a rendes állomásról. Két éve augusztusban Mostarban szálltam fel erre a buszra, előző nap vettem jegyet a pénztárban. Éjszaka mentünk, de az is biztos szép. Arra emlékszem, nagyon-nagyon kanyargott az út a határ előtt. Lepetaneba kompoztunk a Kotori-öbölben.

Előzmény: nnorb_77 (32937)