AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.04.25 0 0 92520

Nem tudom, hetekkel (honapokkal?) ezelott olvastam valahol. (Volt valami olyan szosszenet is, hogy Isaac Asimov "pszichohistoriája" az Alapitvany-sorozatbol actually mukodik, most hogy mar vannak olyan nagyszeru adatgyujto eszkozok mint a Google vagy a Facebook, es par milliard ember aki hasznalja oket, szoval mukodik a "ha ezt mondom/csinalom, akkor a jonep erre azt reagalja, hogy..." Mindenesetre ez mar osszeeskuves-kategoria :-)).

 

Nem birom a politikat/politikusokat. Az egeszet egy jol fizetett cirkusznak erzem. 1) Van 2-3 eselyes part (illetve vezeto politikus), akire szavazhatsz 4-5 evente. 2) Hogy mi a partok programja, arra nincs befolyasod, arra nem szavazhatsz. Hogy kik, milyen politikusok vannak az egyes partokban, arra szinten nincs befolyasod, arra sem szavazhatsz. 3) Nyeres eseten a part (illetve vezeto politikus) vagy azt csinalja amit igert, vagy nem, vagy epp az ellenkezojet. 4) Ha mast csinal mint amit mondott, nem lehet igazabol felelossegre vonni, ha megis, legrosszabb esetben lemond az illeto vezeto politikus es masnap folyatja egy masik partban/tisztsegben stb... Az egesz azt az illuziot kelti, hogy van dontesi lehetosegunk, van befolyasunk a dolgokra, pedig szerintem nincs. A politikusok meg sok esetben a legrosszabb letezo dontest hozzak meg. Sok esetben csak sajat/erdekeltsegi koruk zsebenek a dagasztasa erdekli oket. Nagycegek, lobbizok megkenhetik oket. Sok esetben nem szakertok az adott teruleten / nem szakertok semmiben.

Előzmény: Zlot (92518)