Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 0 2 20056

https://www.nyugdijguru.hu/elveszett-paradicsom/megvaltozott-munkakepesseguek-utazasi-kedvezmenye

 

"A hatályos rendelkezések szerint az Ellátottak utazási utalványa elnevezésű okirat alapján igénybe vehető utazási kedvezményekre az utalvány kiküldésének évében 65. életévét be nem töltött megváltozott munkaképességű személyek közül jogosultak

 

- azok a rokkantsági ellátásban részesülő személyek, akik  2011. december 31-éig 57. életévüket betöltötték (1954-ben vagy korábban születtek) és 2011. december 31-én III. csoportos rokkantsági nyugellátásra vagy rendszeres szociális járadékra voltak jogosultak,

- azok a rokkantsági ellátásban részesülő személyek, akik (életkoruktól függetlenül) 2011. december. 31-én I. vagy II. csoportos rokkantsági nyugellátásra voltak jogosultak, illetve akiknek a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján az egészségi állapota 30%-os vagy kisebb mértékű,

- a rokkantsági járadékban részesülők (életkoruktól függetlenül).

E rendelkezéseket a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló 85/2007. (IV. 25.) Korm. rendelet tartalmazza."

 

 

http://info.kezenfogva.hu/szolgaltatasok/23629

 

"A ROKKANTSÁGI  ELLÁTÁSBAN RÉSZESÜLŐ  UTAZÁSI KEDVEZMÉNYRE JOGOSULT az alábbiak szerint: A) vasúton, HÉV-en, helyközi és elővárosi autóbuszon, kompon és réven felhasználható Ellátottak utazási utalványa alapján évente 16 alkalommal kedvezményes menetjegy igénybevételére jogosult az a 65. életévét be nem töltött rokkantsági ellátásban részesülő személy a) aki 2011. december 31-én I., illetve II. csoportos rokkantsági nyugdíjra volt jogosult, vagy akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 30%-os vagy kisebb mértékű, b) 2011. december 31-ig 57. életévét betöltötte és 2011. december 31-én III. csoportos rokkantsági nyugdíjra vagy rendszeres szociális járadékra volt jogosult. B) A kedvezményt a jogosulttal megosztva veheti igénybe fentiekben felsoroltak házastársa/élettársa, amennyiben az irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt már betöltötte. C) A fentiekben felsorolt személyek a helyi közlekedésben nyugdíjas bérlet igénybevételére is jogosultak."

 

Véleményed:"BKK bérlet ára szinte megfizethetetlen azoknak, akik 30-40 ezer valahány forintból élnek." Valóban, így van, megfizethetetlen. Nem vagyunk a döntéshozók látókörében érdekképviselet hiányában.

Előzmény: Törölt nick (20053)