zoltanokros Creative Commons License 2017.04.20 0 0 5920

Üdv mindenkinek,

 

talán valakinek van tapasztalata. Kicsit tanácstalan vagyok, de az is lehet, hogy valamit félreértek. Másfél éve megvásároltam tulajdonostársaimtól a vállalkozásunk tulajdonrészét. Bevételünk addig nem igazán volt. 2015 december végén, amikor a tulajdonátírást elkezdtük, akkor vettem jelenlegi autónkat is. Az Amstgericht 2016 március 29-én jegyezte be a változásokat, az új székhelyet. Még korábban az ARD ZDF-el beszéltem, hogy mivel a lakáson belül működik a cég. Nincs külön raktár, üzem, vagy irodabérlet. Kell-e majd TV díjat fizetni. Akkor ott nemleges választ adtak. Majd a bejegyzést követően kaptam egy űrlapot, amit kitöltve visszaküldtem. Ezt még 2, vagy 3 levél követett. Ezt is visszaküldtem kitöltve. Idén felhívott egy hölgy, az éjszakai műszak után. Alkalmazottként dolgozok, a vállalkozás inkább csak hobbi szintű, nem számottevő bevétellel. Szóval felhívott a hölgy, akit kértem, hogy hívjon fel délután. Ekkor arrogáns módon folytatta, hogy küldtek leveleket, amikre nem reagáltam. Nem talált fogást, ezért a magánautó cégszerű alkalmazását firtatta, amit én nem ismertem el. Erre hazugsággal vádolt.

 

A lényeg ezután következett. Kb. 1 hónappal később kaptam 1 hét eltéréssel 2 levelet. A 2. levélben 2013-tól kérnek a 2015 december végén vásárolt autóra műsorszolgáltatási hozzájárulás jogcímén több, mint 300 Eurót. Az ARD oldalán én az első autónál költségmentességet látok, de lehet én nem jól értelmezem. Viszont 2 évvel korábban, mint ahogy a cégszékhely hozzám került? Vannak még hiányosságaim a német nyelvben (finoman fogalmazva) :) Mi a javaslat ez ügyben? Hova fordulhatok panasszal? Az esedékes díjat, amit jogosan számolnak fel, természetesen kifizetem, de ne már, hogy a "Római kor"-tól számolják.

 

Előre is köszönöm, ha valaki megosztaná ez irányú tapasztalatait, segítő szándékát.