anegytech1 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 15961

Ugyebár van a kereslet meg a kínálat. Ha én szakemberhez megyek, de ő válogathat a melók között, ezért olyan árat mond, hogy hanyatt esek, akkor megpróbálom megcsinálni otthon (egyébként még mindig úgy gondolom, hogy két doblemez javítására egy jónak mondható havi fizetést elkérni szerintem sok, de lehet, rosszul gondolom - főleg ha arra gondolok, hogy komplett új doblemezt lehet kapni 36ezer Ft/db áron). Ergo kelleni fog olyan szerszám, olyan festék, stb, ami házi mókoláshoz megfelelő, tehát nem kell festőműhelyt berendeznem egy kis festéshez. Ezt kihasználják a gyártók és a forgalmazók is, sajna ez van. Őket sem lehet ezért szidni, mert ők a keresletet elégítik ki.

 

Az más dolog, ha valaki olyan javításba fog bele, ami akár balesetveszélyes is lehet. Tehát pl én most kijavítottam egy kis lyukat, de fékbetét-cserébe nem kezdenék bele, bár azt is nyilván meg lehet tanulni. Vagy ezért nem akarok szélvédőt ragasztgatni, stb. Otthon pl egy konnektort még kicserélek, de az egész villanyhálózat cseréjébe nem kezdenék bele. Az autófényezés pedig olyan dolog, hogy az abszolút nem veszélyes, ha én rondán festem le az autómat :). Persze én örülnék legjobban, ha átfestethetném az egész autót, de nincs rá pénzem. Viszont azt sem akarom, hogy gitt-foltok tarkítsák, így nincs más lehetőség, mint hogy a tőlem telhető legjobban megpróbálom színkódos festékkel lefújni. Az biztos, hogy nem lesz olyan szép, mint egy fényezőkabinban, profik által lefújt elem, de az összkép talán még tűrhető lesz.

Előzmény: mykeman72 (15957)