roten Creative Commons License 2017.04.19 0 0 81236

Sziasztok! Van egy kb. 6 hónapos rozella papagájom, Rupa, 3 hónapos korában került hozzám egy kicsit sérült csőrrel.
Az alső csőrén volt egy csík egészen függőlegesen végig. Forrásnak tűnt vagy hasonlónak, bár nem tudom ez mennyire lehetséges.
A bal oldal kb. az egyharmad része a csőrének, ez a rész gyorsabban nőtt, ekkor elvittem állatorvoshoz, de mondta, hogy nem probléma leválik, lekoptatja stb. (Evett, játszott, egészségesen viselkedett, úgyhogy inkább nem nyúltunk hozzá)
Most ez a csík ketté vált, szóval ketté nyílt a csőre.
Tanítottam éppen kapta a jutalomfalatot és akkor láttam, hogy szegénynek kettényílt.
Persze a szotyit sem tudta már kinyitni, mert nem tudja összeroppantani, mivel nem nagyon maradt tartása a csőrének.
A madár továbbra is eszik, kölest, kisebb magokat gyümölcsöt zöldséget és még a szotyit is pucolva, ugyanolyan barátságos a maga módján.. 
Töltök fel egy képet, ami talán egyértelműbbé teszi a problémát. (a fekete résszel ejelölt rész különálló)
Állatorvossal konzultáltam, de semmi ígéreteset nem tudott mondani.
A madár nem szenved hiányt semmiben mióta nálunk van, változatos étrendje van, szépia, kondi csepp.. játékok, rágcsák.
Én csak annyit szeretnék megtudni, hogy mégis, tehetek e valamit, összecsípik a két oldalt például, vagy valamilyen anyaggal összeragasztják, mint pl a fogorvosnál!? 
A madárról nem tudok úgy képet csinálni, hogy megfelelően látszódjon, mivel nem nagyon akarja hagyni, hogy az arcába nyomjak egy telefont ami akkora, mint ő :D

Előre is köszönök bármilyen segítséget!

Üdvözlettel,

Roten