Ricsard001 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 28921

Szervusztok!

 

A következő kérdésem lenne hozzátok: Rotációs kapa vétel előtt állunk, egy kisebb teljesítményű modellel dolgoztunk eddig, nem mai darab már. Egy 50x50 méteres terület műveléséről lenne szó, kötött talaj, szőlő, szabadföldi termesztés,ilyesmik, plusz a későbbiekben füvesítési munkálatok. 

A keret úgy 100-150.000 Huf lenne, könnyen karbantartható, erős, kis szervízigényű gép kellene. Ahogy én összeraktam a képet, az Oleo-Mac igen megbízható darab, például a 175 RK, ha jól vettem ki a Zonghsen az Oleo-Mac olcsóbb verziója, hasonló minőségben, az SR1Z 750-re gondoltam. Lehetséges még a Szentkirály valamelyik változata is. Egy érdekes kérdés még hogy láttam különböző feltéteket a Szentkirály KF szériához, úgymint fűnyíró, eke, saraboló, stb... Az sem egy hátrányos dolog hogy ilyen kiegészítőket használni lehessen a későbbiekben, neadjisten járókerék+utánfutó, legalábbis a lehetőség meglenne hogy ilyen kiegészítőket használni lehessen ha úgy tartaná kedvünk. Ide tartozó kérdés hogy ezek a kiegészítők hogy működnek a valóságban, bátran meg lehet-e venni őket vagy felejtős a dolog, fűnyíró, mulcsozó, saraboló /ezt már láttam hogy működik/, van-e ezekkel bármiféle tapasztalat? Én például nem nagyon találtam kiegészítőket az Oleo-Mac típushoz, a Zonghsen-hez elméletileg tartozék a járókerék, gondolom egy utánfutó esetleg kapcsolható hozzá, erről nincs információm. A kiegészítők nem létkérdés, de ha működnek lehet hogy nem ártana maga a bővítési lehetőség. Ahogy olvasom érdemes hozzájuk magas oktánszámú benzint használni a kormolás/kokszolódás miatt. 

 

Tehát mit ajánlanátok, mekkora garanciaidőket vállalnak, mennyire fontos ez ebben az esetben, ilyesmik. 

 

Előre is köszönöm a segítséget!