Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 0 3746

Nekem az sx4 jött be nagyon, aztán egyre csak drágult a benzin, 2013-14-ben 450 forint környékén volt már literje. 500 forint feletti benzinárat is vetítettek előre egyes sajtócikkek, úgyhogy arra gondoltam, csak kis fogyasztású autó jöhet. Megjelent már az új swift-3, tesztvezettem azt is, aztán mégis az akkor már kifutó splash mellett döntöttünk 2014-ben. A swift-3 térérzetre kisautósabbnak tűnt  belülről a splashnél - alacsony szélvédő, keskeny ablakok -. persze minden paraméterében korszerűbb, a motor ugyan egyforma, de 650 ezerrel drágább volt. A splash egyedi, érdekes formavilága, tágas belseje, magassága, a csomagtartó jobb kihasználhatósága (kétszintes cs.tartó + a síkba dönthető üléstámlák) döntött.  Utólag sajnálom, hogy nem a GS felszereltséget rendeltük az elektromos menetstabilizátor miatt. Türkízkék színben tetszett, de időközben ez a szín már kikerült a kínálatból.  Viszonylag hosszabb utakat is tettünk vele (Adria), mindössze 2x álltunk meg pihenni 700 km-en. Az autópályák belső sávjában nyugodtan lehet vele gurulni, ha kell, 150-160-al simán. A gps statisztikáját nézegetve, mentünk 165-el is. Menet közben fel sem tűnt, hogy így "repesztettünk".

Előzmény: 4x4zsolt (3745)