Transitász Creative Commons License 2017.04.11 0 0 75611

Sziasztok! Előre is bocsi a laikus kérdésemért, adott egy lakás, amiben 60 éves szétégett alumínium vezetékek vannak, berman csőbe bújtatva. Gondoltam ez így nem maradhat, ezért az összes csövet kiműtöttem a falból, és új 2,5mm-es gerincvezetékről ágaztatnék le 1,5mm-es rézvezetéken konnektorokat stb. Namost a csillár is elég ramaty állapotban volt, így ahhoz vettem vékonyabb pvc csövet, és oda is viszek 1,5-ös réz vezetéket. A problémám az, hogy ilyen műanyag csövekkel még nem igazán dolgoztam, és nem tudom, hogy a 90 fok és ahhoz közeli értékeket hogyan lehet meghajtani rajta? Van olyan hajlító sínem és belevaló betétem is, de hiába rakom bele a csőbe, ugyanúgy eléggé ellaposodik és lecsökken a keresztmetszete. Van valami más trükkje, netalán van olyan simafelú gégecső amivel egyszeűbb dolgozni és össze lehet hozni a pvc csővel? 

Illetve a másik kérdésem, a konyha fel lett újítva úgy 15 éve, ott szerencsére rendes vezetékek vannak, de valamiért csak a fázis és a nulla van rézből, a föld alumínium vezetéken van víve (normális keresztmetszeten.) Ez így nagyon gáz, inkább cseréljem, vagy ne aggódjak ettől? Természetesen az összes kötést wago-ra cserélem.  

 

Válaszotokat, segítségeteket előre is nagyon köszönöm!!!