Ata61 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 72121

Sziasztok!

Pár napja megjelent a motorhiba sárga ikon a kijelzőn( már írtam róla lejjebb)ezért ma kitakarítottam az EGR szelepet hátha az vacakol.Munka végeztével motor indít(pöccre indít,és szépen megy mint eddig is)erre jutalmul mindjárt kaptam is a sárga motorblokk ikon mellé egy sárga üzenet ikont is:Motor Störung Bitte Service!=Motor hiba kérem szervizbe!Hát nincs szerencsém ezzel a kocsival,vásárlás óta 980 km-t mentem vele,és máris ez van.Érdekes,hogy semmit nem érzékelek a kocsin.Szépen megy,jól is húz,nincs teljesítmény vesztés,abszolút nem fűstől,baromi jól indul.Egy észrevételem azért volt az egyik nap(kicsit meg is lepődtem)mert addig elég sokszor indítottam hidegen,és soha nem izzított,hanem azonnal indult pöccre,akkor meg(+8-9 fok)elég hosszat izzított.Ez csak akkor egyszer volt.Azóta is izzítás nélkül indul,ahogy hozzáérek a gombhoz abban a pillanatban röffen.

Itt vannak képek az EGR szelepről.Nagyon egyszerű kiszerelni,csak az esőelvezetőt meg az ablaktörlőket kellett leszedni,és máris könnyen hozzáférni.Tettem fel képet a gázolaj szűrőről is,ez vajon milyen szerzet,ilyet még nem láttam.Milyen  márka cimen kel ezt rendelni?

Valamiért nem engedi feltenni  a képeket!